Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

+48 22 541 70 00

info@frogut-bio.pl

Słomki z trawy

Słomki z trawy są jednorazowego użytku, higieniczne i biodegradowalne. Są najprostszym zamiennikiem jednorazowych słomek plastikowych.

Proponowane przez nas słomki z trawy pochodzą z delty Mekongu. Zbierane są ręcznie przez miejscową ludność w sposób nienaruszający równowagi ekologicznej.

Nasze słomki są zbierane i przetwarzane w naturalny sposób, bez udziału chemii. Trawa rośnie naturalnie, a słomki nie są poddawane działaniu żadnym procesom chemicznym ani nie zawierają konserwantów. Są trzykrotnie myte w słonej wodzie i suszone w wysokiej temperaturze.

Rozkładają się naturalnie, pomagając chronić środowisko. Można umieścić je w pojemnikach na kompost lub odpady organiczne.

Zachowują swój kształt zarówno w ciepłej, jaki i zimnej wodzie.

Słomki są przeznaczone do jednorazowego użytku w restauracjach, barach i na imprezach. Jednak w przypadku gospodarstw domowych zachęcamy do ich ponownego użycia.

Trawa Lepironia articulata rosnąca dziko w delcie Mekongu w Wietnamie ma sztywną strukturę i dzięki temu jest doskonałym surowcem do produkcji słomek.

Produkcja tych słomek odbywa się w sposób nienaruszający równowagi ekologicznej. Trawa zbierana jest ręcznie przez miejscową ludność. Praca tych wiejskich rolników opiera się na różnorodnych produktach z trawy Lepironia, które stanowią główne źródło ich dochodów.

Słomki są zbierane i przetwarzane w naturalny sposób, nie są poddawane działaniu żadnych środków chemicznych ani konserwantów.

Trawa jest zbierana, myta i krojona na długość ok. 20 cm. Wnętrze rurki jest czyszczone i całość jest ponownie myta w morskiej wodzie. Następnie słomki pozostawiane są na 2-3 dni na słońcu do wyschnięcia, po czym suszone w piecu w wysokiej temperaturze.

Nasza wizja

Wszystkie plastikowe słomki do picia używane obecnie na rynku, zarówno te wykonane ze zwykłego plastiku, jak i biodegradowalne wykonane z PLA (polilaktyd) będą zabronione w Unii Europejskiej począwszy od 2021 roku, na mocy dyrektywy Parlamentu Europejskiego nr (EU) 2019/904.

Powstrzymanie zaśmiecania środowiska naturalnego, a w szczególności oceanów odpadami z tworzyw sztucznych oraz ich zalegania na składowiskach odpadów, powinno być naszym nadrzędnym celem. Około 80% plastiku znajdującego się w oceanach pochodzi ze źródeł lądowych, zgodnie z danymi organizacji Ocean Conservancy, Inc.

To co dzieje się z naszą planetą ma wpływ na nas wszystkich. Nawet jeśli nigdy nie widziałeś oceanu, to wyobraź sobie, że jego oddziaływanie na nas jest ogromne. Produkuje bowiem połowę powietrza którym oddychamy, jedzenie, które jemy i wodę, którą pijemy.

Gdziekolwiek się znajdujesz zawsze masz możliwość zrobienia czegokolwiek, aby zostawić świat lepszym, niż go zastałeś. To w końcu nasz dom.

Jednorazowe słomki stworzone przez naturę są najlepszą alternatywą dla słomek plastikowych.

Słomki wielokrotnego użytku wymagają czyszczenia, a słomki papierowe charakteryzuje szkodliwy dla środowiska proces produkcyjny i jeszcze większy ślad węglowy niż ma plastik.

Procesy produkcyjne oferowanych przez nas słomek nie są obciążające dla środowiska.

Słomki z ryżu

Słomki wykonane z mączki ryżowej z dodatkiem skrobi z tapioki i barwników naturalnych. Mogą być w kolorze białym (bez barwników), zielonym (barwnik ze szpinaku), fioletowym (barwnik z buraków) i czarnym (barwnik z nasion sezamu).

Mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej przez 18 miesięcy, natomiast czas ten zostaje skrócony do 30-120 minut, gdy zostaną umieszczone w normalnej lub zimnej wodzie.

Dzięki zaawansowanym procesom technologicznym są trudne do złamania, sztywne i mają równą grubość ścianek.

100%
biodegradowalne

100%
naturalne

Zero
waste