Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

+48 22 541 70 00

info@frogut-bio.pl

Powstrzymanie zaśmiecania środowiska naturalnego odpadami z tworzyw sztucznych oraz ich zalegania na składowiskach odpadów powinno być naszym priorytetem. Około 80% plastiku znajdującego się w oceanach pochodzi ze źródeł lądowych (zgodnie z danymi organizacji Ocean Conservancy, Inc.)

To co dzieje się z naszą planetą ma wpływ na nas wszystkich. Nawet jeśli nigdy nie widziałeś oceanu, to wyobraź sobie jak ogromne jest jego oddziaływanie. Produkuje połowę powietrza którym oddychamy, jedzenie, które jemy i wodę, którą pijemy.

W miarę jak świat staje się coraz bardziej świadomy plastikowego kryzysu, coraz więcej osób rezygnuje ze stosowania plastikowych słomek, zanieczyszczających środowisko na bardzo długi czas.

Czasem wydaje się nam, że nie możemy pomóc, ale w rzeczywistości w każdej chwili możemy się zainspirować, zrobić pierwszy krok, zmienić coś w swoim myśleniu i działaniu.

Nas sprowokowało do działania zdanie „To tylko jedna słomka! – powiedziało 8 milionów ludzi ...”

I tak zrodziła się myśl, że jako pierwsi wprowadzimy na rynek polski słomki stworzone przez naturę z trawy Lepironia articulata rosnącej w delcie Mekongu - jako idealną alternatywę dla słomek plastikowych.


  • 12 - trawa
  • 17 - trawa prac.
  • 26 - słomki t.
  • DSC03123_2x
  • IMG_3524 3
  • IMG_4130

Dzięki temu mamy poczucie, że dokładamy swoją cegiełkę w budowanie zrównoważonego środowiska, przyczyniając się do zachowania równowagi w przyrodzie, nie powodując zubożenia zasobów wodnych, czy wycinania drzew.

Oprócz jednorazowych słomek z trawy wzbogaciliśmy naszą ofertę o inne biodegradowalne i kompostowalne artykuły. Używanie takich produktów przyczynia się do zmiany stylu życia, myślenia i naszej świadomości w zakresie ochrony środowiska i planety.